czwartek, 27 października 2011

Być retro. Relacja z imprezy w Domu Spotkań z HistoriąZeszłą sobotę, miałam przyjemność spędzić w Domu Spotkań z Historią w Warszawie na spotkaniu poświęconym modzie retro. Wraz z Agnieszką Śmieją z bloga Retro styl, Karoliną Koźlicką-Nowakowską, właścicielką sklepu Vintage Mania, Romanem Zaczkiewiczem, autorem strony Szarmant, oraz dziennikarką Martą Pietrzykowską rozmawialiśmy o naszej pasji jaką jest moda retro, co dla nas znaczy. Zastanawialiśmy jak moda retro i moda na retro jest postrzegana dzisiaj. Było mi niezwykle miło porozmawiać o moich początkach przygody z retro, o wyszukiwaniu pereł i o pojemności szafy ;).
Później specjaliści próbowali odpowiedzieć czym jest vintage, co sprawia, że jest tak szerokim pojęciem i tak trudnym do zdefiniowania. Myślę, że vintage i retro to dwie zupełnie inne sprawy. Dla mnie, retro, to moda nawiązująca do minionych epok, starająca się odwzorować dawne stroje. Vintage z kolei to próba łączenia ubrań współczesnych, z tymi z secondhandów, czy z tymi babcinymi. Stawia przede wszystkim na oryginalność.
Niezwykłą przyjemnością było dla mnie spotkanie z blogerami. Jest ciekawe uczucie spotkać osoby, które znamy tylko z ekranu komputera. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że my, fani mody retro stanowimy odrębną grupę blogów modowych, szafiarskich. Mamy też nadzieję, że to spotkanie było wstępem do częstszych tego typu spotkań.

Mój manekin w stylu lat 60.


Retro styl, Szarmant, Pani Kokardka i Pin-up Candy

Report of the meeting dedicated to retro fashion. Talks were very interesting, people were nice and atmosphere were great . A pleasant experience was meeting and talking with other bloggers.

7 komentarzy:

 1. Wspaniale jest poznać ludzi, którzy mają tę samą pasję! Było fantastycznie.

  P.S.
  Dlaczego Szarmant się nie błyszczy?:-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Musiało być wspaniale. Bardzo ci zazdroszczę spotkania z pozostałymi blogerkami ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Długo już Pani nie ma na blogu...

  OdpowiedzUsuń